BALAT’TA DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKİMİ

balat düğün fotoğrafı çekimi, balatta düğün fotoğrafı çekimi, düğün fotoğraf çekimi balat

İstanbul’un Fatih ilçesinde Haliç kıyısında yer alan Balat semti birçok amatör veya profesyonel fotoğrafçının fotoğraf gezilerinde mutlaka uğradığı yerlerden birisidir. Bu semti bu kadar ilgi çekici kılan elbette ki fiziki yapısı ile tarihi dokusudur. Burada çekilen fotoğraflar arasında en çok ilgi gören karelerden olan top oynayan çocuk, camdan bakan teyze, halı yıkayan kadınlar ve de çamaşır asılı evler aslında bu semte olan ilginin nedenini çok iyi açıklıyor. İnsanlar bu semtte hep o eskiden geçerli olan güzel değerlere ve ilişkilere özlem duyuyor. Böylesine nostaljik bir görünüm sergileyen Balat’ta düğün fotoğrafı çektirmek ise birçok çiftin hayalini kurduğu bir şeydir.balat düğün fotoğrafı çekimi, balatta düğün fotoğrafı çekimi,  düğün fotoğraf çekimi balat

Arnavut kaldırımı dediğimiz taş kaldırımlar Balat’ın güzelliğine güzellik katan bir başka dokudur. Dar ara sokaklardaki taş kaldırımlar, kapısının önünde birkaç merdiven olan iki katlı evler ise önünde güzel bir düğün fotoğrafı pozu verilecek en ideal yerlerdendir. Bu merdivenlerde oturan gelinin eline bir şemsiye vererek poz verdiren fotoğrafçılar bu karelere bakanları bir nebze daha geçmişe götürmektedirler.

Düğün hazırlıkları sırasında en telaşlı arayışlardan birisi olan düğün fotoğrafı için çekim mekânı bulmak artık oldukça kolay bir iş halini almış durumda. Balat gibi semtlerin varlığıyla evlenecek her çift hayallerindeki etkileyici fotoğraf albümlerine kavuşabilir. Özellikle de eskiden değer verilen ama artık günümüzde etkisini yitirmiş bazı değerlere özlem duyan çiftler için Balat onlara bu değerleri en iyi şekilde hatırlatacak etkiye sahip.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*