Ayak kokusunun giderilmesi için neler yapılır?

ayak kokusu, ayak kokusunu geçirme, ayak kokusu giderici

Ayak kokusunun giderilmesi;Ayak kokusu birçok nedenden meydana gelebilir. Genellikle insan vücudunda troid ve ter bezlerinin düzensiz çalışması sonucu karşılaşılan ayak kokusu toplum içinde küçük düşürücü, rahatsız edici bir etken olarak görünmekle birlikte aslında herkesin başına gelebilecek bir sağlık sorunudur. Ayak kokusu nemli ortamlarda kolay üreyen ve besin olarak ölü derilerinizi tüketen bakterilerin derideki gözenekleri tıkaması sonucu oluşan bir rahatsızlıktır. İnsan hayatı açısından gerçekten kötü bir izlenim yaratan ayak kokusu derdine son vermek için ayaklarınızı daima temiz tutmanız gerekmekte yeteri kadar kuru kalmasına özen göstermelisiniz.ayak kokusu, ayak kokusunu geçirme, ayak kokusu giderici

Daha çok iyice kurutulmayan, nemli kalan ayaklarda görülen ayak kokusu vücuttaki kronik rahatsızlıklar dışında ayağın gereğinden fazla terlemesi sonucu da meydana gelebilir. Bu terlemeye neden olan etkenlerin en başında çoraplar ve ayakkabı etkeni gelmektedir. Naylon, yeteri kadar hava alışverişine izin vermeyen çoraplar ayağınızın terlemesine neden olur. Bunun yanında doğal deri yerine fabrika ürünü sahte deriden üretilen ayakkabı seçimleriniz sonucunda da ayağınız yeteri kadar hava almaz, gereğinden fazla terler, ter emilmediği için de koku meydana gelir.
Gerçek deri ayakkabılar yapısı gereğince içinde bulundurduğu gözenekler sayesinde hava alışverişine izin verdikleri için ayakta kokuya çok nadir rastlanır. Eğer gerçek bir deri ayakkabı ve iyi bir pamuk çorap kullanıyorsanız ayaklarınızda kokuya rastlanması nadir olur. Bu etkenler sağlandığı halde ayaklarınız hala kokuyorsa kronik bir sağlık sorununuz vardır demektir.

Her halükarda yapmanız gereken alanında kendini ispatlamış, onaylı ayak kokusu giderici ilaçları kullanmaktır. Ayak kokusuna kesin çözüm olarak görülen FootCare ayak kokusu giderici kremi kullanarak bu korkulu rüyanıza elveda diyebilirsiniz. FootCare ayak kokusu giderici kremi hemen kullanmaya başlamak için lütfen sipariş veriniz ve sağlıklı ayaklara kavuşun.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*