Akrep Sokması Belirtileri

akrep sokması, akrep sokması belirtisi, akrep sokmalarında ortaya çıkan belirtiler

Akrep sokması ciddi bir tehlike arz etmektedir. İşte bu yüzdendir ki akrep haşeresinin bulunduğu yerlerde dolaşırken çok dikkatli olmak gerekmektedir. Eğer farkında olmadan böyle bir sızı hissederseniz aşağıda sıralayacağımız belirtilere dikkat edin. Eğer belirtileri yaşıyorsanız mutlaka ilk yardım uygulatın ve hemen doktora başvurun. Türüne göre değişiklik gösteren böcek türü akrep zehirli olduğu gibi aynı zamanda da ölümcüldür.akrep sokması, akrep sokması belirtisi, akrep sokmalarında ortaya çıkan belirtiler

Belli Başlı Akrep Sokması ve Belirtileri;

Akrep sokmasının etkisi akrebin türüne,  taşıdığı zehrine, yaşına, boyuna, bulunduğu ortama göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler göz önünde bulundurularak ilk yardım uygulanmalı ve en yakın ilk yardım hastanesine başvurulmalıdır.

Akrep sokma evresinden ilk 30 dakika sonra;

Sokulan yerde el, ayak ve gözlerde yanma hissi,

Mide bulantısı ve halsizlik,

Göz yaşarması,

Konuma zorluğu,

Yeme ve yutma zorluğu,

İdrar güçlüğü,

Solunum güçlüğü,

Üşüme hissi

Akrep Tespit Etme

Akrep haşeresi besin aramak için açık alanlardan mekânların içerisine girerek birçok besin alanlarını tespit edip besin depolar ve yaşamaya çalışır. Evlere girdiği an tek amacı besin depolamaktır. Çünkü en elverişli yerlerdir akrep haşeresi için.

Akrepler gece dışarı çıkmasını seveler. Çünkü geceleri avlanmayı uygun görürler. Kendilerini güven altında tutması gerekir yoksa avını tespit edemez ve besin depolayamaz. Evlere girdiği takdirde ayakkabı içlerinde, giysi ve yatak dolaplarında, besin depolarının yakın olduğu yerlerde yaşamayı uygun bulurlar ve oralarda yaşamaya devam ederler.

Akrepleri gece karanlığında tespit etmenin tek yolu morötesi ışınlardır.

Akrep haşeresi gündüz pek görülemeyeceği gibi geceleri ortaya çıkarlar ve geceleri de çok fazla görülmezler.

İşte bu yüzdendir ki akrepleri görebilmek için mutlaka bir ışık yardımı olması gerekmektedir. Geceleri hangi tür akrep olursa olsun bir ışık sayesinde görünür ve tespit edilir.

Gündüzleri akrep ilaçlama tekniğinin uygulanması için bütün mekanın içerisinde canlı bulunmaması gerekir. Gece ise mutlaka akrep tespiti için bir ışık yardımı olması gerekir.

Şirketimiz İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli akrep ilaçlama servisleri ile sizlere en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunmayı kendisine vizyon edinmiştir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*